• tel.:32 411 65 00 lub 505 450 471
  • ul. Grodowa 3, 44-100 Gliwice
  • Pon-pt 10:00-17:00
Nr zezwolenia Organizatora Turystyki i Pośrednika Turystycznego: 878 Menu

Portugalia

Portugalia

Portugalia to kraj wiecznej wiosny, pięknych plaż i cennych zabytków. Urzeka pięknem klifowych wybrzeży i bujną roślinnością. Wymarzone miejsce na egzotyczne wakacje w europejskim kraju.

Wielokilometrowe plaże, nadmorski krajobraz, piękno lizbońskich zaułków oraz wyśmienita kuchnia taka właśnie jest Portugalia. Jej stolicą jest Lizbona, która oferuje nam tajemniczy klimat. Będąc w Lizbonie trzeba zobaczyć plac Terreiro do Paco, który z trzech stron otoczony jest eleganckimi gmachami.Na placu można zobaczyć posąg Chrystusa Króla oraz ogromny łuk triumfalny. Cechą charakterystyczną Lizbony są żółte tramwaje. Każdy kto jest w Lizbonie obowiązkowo musi zaliczyć przejażdżkę nimi.  Nad całym miastem króluje mauretański zamek, a z jego wałów obronnych rozciąga się przepiękny widok. Na każdym kroku można zobaczyć zachwycające mozaiki z płytek, które pokryte są kolorowym szkliwem. Natomiast żeby poczuć się jak odkrywca nowych lądów Vasco da Gama, koniecznie trzeba pójść do dzielnicy Belem, tam Tag wpływa do Atlantyku. Dla wielbicieli plażowania plaże w Algavre bardzo dobrze nadają się na wakacyjny urlop. Plaże tutaj zazwyczaj są szerokie, piaszczyste, otoczone wysokimi klifami. Stolicą regionu Algavre jest Faro. Miejscowość ta zachwyca malowniczą starówką oraz urokliwym portem. Popularnym miejscem wśród turystów jest Praia de Marinha. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, która znajduje się w wyrzeźbionym terenie, który charakteryzuje się klifami.  Spacer wzdłuż urwiska dostarczy nam przepięknych i wyjątkowych widoków. Natomiast plaża Praia da Falesia zachwyca wspaniałymi barwami morza, klifów oraz romantycznymi zachodami słońca. Wielbiciele aktywnego wypoczynku w Portugali mogą uprawiać surfing, wspinać się na klifach, wędkować czy grać w golfa. Znajduje się tutaj ponad 130 pól golfowych, a do najlepszych zalicza się 18-dołkowe pole Le Meridien Penina Golf. Będąc w Portugali należy odwiedzić również Przylądek św. Wincentego- jest to najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy. Charakteryzuje się on samotnie wystającą skałą z Atlantyku, co sprawia, że widoki zapierają dech w piersiach. Warto także zobaczyć Lago- niewielkie miasteczko z urokliwą starówką. Oferuje ono piękne plaże otoczone klifami, a wieczorem bogate życie nocne. Portugalia zachwyca romantycznym wybrzeżem Algavre oraz barwną Lizboną. To stamtąd wyruszali wielcy podróżnicy i odkrywcy w poszukiwaniu nowych lądów.

Informacje praktyczne - warto wiedzieć

Strefa czasowa:
czas polski - 1 godz
Język:
portugalski, angielski
Waluta:
euro (EUR)
Komunikacja:
Po przylocie do Faro, Lizbony lub Porto korzysta się bądź z taxi, bądź z „lotniskowych” linii autobusowych.
Przykładowe ceny:
restauracje: pełny posiłek (chleb i oliwki, zupa, drugie danie, napój, deser, kawa) w snack barze kosztuje od 7 do 11 EUR za osobę, Espresso kosztuje ok. 0, 50-0, 60 EUR, kawa z mlekiem (galão), 0, 70-1, 20 EUR, herbata – ok. 1, 5 EUR, sok ze świeżych pomarańczy – ok. 2, 50 EUR - piwo lub cola od 1 do 1, 50 EUR, 1, 5-litrową butelkę wody mineralnej w hipermarkecie – ok. 0, 60 EUR